Fiton Barça

Ka perfunduar ndeshja mes Racing Santander dhe Barcelones , ku Blaugranet fituan me rezultatin 2-0.

Ashtu siç pritej , lojtari me i mire ne planet shkelqeu me nje dygolesh te tij . Qe nga fillimi i lojes Barcelona po krijonte shanse te shumta por nuk arrinte ti konkretizonte . Megjithate , kjo zgjati deri ne minuten e 29′ , ku pas nje aksioni nga i cili nuk pritej shume , del nje top per Messin , i cili shenon golin e 29 ne kampionat kete sezon . Rastet vazhduan , por nuk kishte konkretizime te tjera ne pjesen e pare .

Një ndërhyrje të gabuar ndaj Cesc Fabregas, arbitri e ndëshkoi me penalti dhe ishte serish Messi lojtari që shënoi 56’. Ne vazhdim Messi kishte nje rast te shkelqyer , po ashtu edhe Tello dhe Pedro , por nuk arriten qe ta finalizojne ndonjerin me sukses !

Me kete fitore Barcelona ngjitet ne kuoten e 60 pikeve ne vendin e dyte !